Image Alt

Co to jest sukienka menstruacyjna?

Sukienka menstruacyjna

Skąd pomysł?

Kobieca cykliczność to zjawisko piękne, fascynujące ale też trudne i czasem uciążliwe. Cyklicznie zmieniają się nasze emocje, możliwości, zmienia się też ciało – jego kształty i wrażliwość. Mimo faktu, że każda z nas menstruuje inaczej, jedno jest niezmienne – potrzeba komfortu w trakcie okresu. 

Praktycznie od pierwszej miesiączki pragniemy aby było nam wtedy wygodnie – żeby nic nas nie uciskało, nie drapało i w ogóle nic. Najchętniej chodziłybyśmy albo w tym jednym specjalnym dresie, albo nago (ale żeby było nam ciepło i przyjemnie w tym samym czasie) ewentualnie w czymś, w czym możemy się swobodnie schować przed ludźmi. A tu trzeba iść do pracy, wyjść z psem albo po prostu żyć. 

Tworząc sukienkę menstruacyjną miałyśmy już po kilkanaście lat okresowego doświadczenia, a krwawić zaczynają już niektóre nasze córki, dlatego poczułyśmy potrzebę stworzenia ubioru, który będzie dla wszystkich nas – niezależnie od tego czym się zajmujemy, ile mamy lat oraz jaka jest pora roku. To trudne zadanie, bo modele które tworzymy muszą być „odporne na modę” – ponadczasowe i uniwersalne. Co ważne, sukienki menstruacyjne muszą być też dyskretne – chyba żadna z nas nie założy na siebie ubioru, który aż krzyczy „mam okres!”.

Sukienka menstruacyjna

co to jest sukienka menstruacyjna?

Jest to ubiór dedykowany dniom, w których menstruujemy. Jest lekka, nie uciska – delikatnie oblewa ciało. Uszyta jest z naturalnych materiałów, zapewniając ciału odpowiednią wentylację. Dwie warstwy sukienki zapewniają zabezpieczenie na wypadek przecieknięcia artykułów higienicznych, których używasz. Ciemne kolory podszewki dają komfort tego, że nawet jeśli będzie jakiś przeciek, to nikt go nie zauważy. Sukienka menstruacyjna jest też idealnym rozwiązaniem dla tych z nas, które przeżywają menstruację w formie freebleedingu (wolnego, naturalnego krwawienia nieograniczanego żadnymi artykułami menstruacyjnymi). Nasza sukienka dzięki swoim barwom łatwo się pierze i nie zmienia barwy po zawilgoceniu.

Jeszcze nie jesteś przekonana? No to wisienka na torcie – nasze sukienki mają kieszenie!! Prawdziwe! Duże i głębokie! Poza oczywistą funkcją pomagają one też w przypadku przecieku i konieczności dyskretnego podtarcia. 

Reasumując. Sukienka menstruacyjna to ubiór, który ma zapewnić Ci szeroko rozumiany komfort w trakcie okresu poprzez swój krój, materiał z którego jest uszyta oraz funkcjonalność.

Podmiotem odpowiedzialnym za markę Sukienka Menstruacyjna© jest:

LunarYa Spółka z o.o.

00-020 Warszawa

Chmielna 2/31.