Sukienka menstruacyjna

czy sukienka menstruacyjna to artykuł higieniczny?

Ten artykuł będzie traktował powyższe pytanie w dwóch aspektach – merytorycznym i biznesowym. Merytorycznie chcemy abyście wiedziały, z czym macie do czynienia. Biznesowo, bo trochę przy okazji naszego procesu, pokazujemy Wam jak realizuje się wdrożenie nowego produktu na rynek, licząc, że może przypadkiem zainspirujemy Was do wystartowania z własnym biznesem “fem-techowym”. Zaczynajmy więc.

Co to jest artykuł higieniczny?

Odpalając przeglądarkę definicja artykułu higienicznego to: Artykuły higieniczne to produkty, bez których nie da się zadbać o należytą czystość. Czyli de facto są to nie tylko przedmioty związane z menstruacją ale też np. mydła i szampony. Dość często pojawia się zwrot artykuł (środek) menstruacyjny ale jest on niezdefiniowany. Naszym zdaniem artykuł menstruacyjny to każdy przedmiot, który może być wykorzystany w związku z miesiączką. Nie chodzi tylko o podpaski, tampony itp, ale też na przykład termofor. Stąd w naszej komunikacji pojawia się zazwyczaj zwrot “artykuł higieniczny”, w kontekście artykułów używanych do wchłaniania krwi menstruacyjnej. 

Zostawiając za plecami kwestie definicyjne zajmijmy się już clue problemu. Najważniejszym pytaniem jest czy sukienka menstruacyjna służy do wchłaniania krwi miesiączkowej. Tak, ale nie jest jej to jedyna, a nawet główna funkcja. Nasza sukienka nie stanie w jednym szeregu z podpaską czy kubeczkiem. Jej głównym celem jest zapewnienie Tobie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie okresu, a tamte artykuły po prostu zbierają Twoją krew.

Rola chłonności w definiowaniu sukienki menstruacyjnej

No dobrze, to w takim razie po co w ogóle rozpatrujemy chłonność sukienki menstruacyjnej? Ponieważ, mimo że nie jest jej to główna cecha, jest jej wyróżnikiem. Bez tej chłonności nie byłaby sukienką menstruacyjną. Została stworzona po to, by dać Ci bezpieczeństwo w wielu aspektach, między innymi ma Cię chronić od stresu związanego z przecieknięciem właściwego artykułu higienicznego, którego używasz. Podwójna warstwa materiału, a w szczególności podszewka są chłonne. Jeśli trzeba, wchłoną krew, ale “jeśli trzeba” to słowa klucze. Do obtarcia nadmiaru krwi możesz użyć właśnie podszewki albo materiału z kieszeni. Nie obawiaj się, wszystko swobodnie się dopierze. 

Sukienka menstruacyjna została stworzona też z myślą o freebleederkach. Ta praktyka coraz bardziej zyskuje na popularności. Wiadomo było, że kobiety praktykujące freebleeding chcą mieć jakąś formę “wizerunkowego zabezpieczenia” w chwili wyjścia z domu. Dlatego stworzyliśmy produkt, który zabezpiecza nie tylko te nieplanowane przecieki, ale i swobodny wypływ krwi. Czy w takim razie jest to sprawi, że nasz produkt jest artykułem higienicznym? W pewnym sensie tak. Dlatego najlepsza odpowiedź jaką mamy na pytanie tytułowe brzmi “i tak i nie”.

Implikacje biznesowe

Jednak biznesowo taka odpowiedź ma znaczne implikacje. Gdzie w takim razie ulokować nasz produkt. Nie jest artykułem higienicznym, czyli nie “znajdziemy go na półce” z podpaskami i kubeczkami. Nie jest też standardową sukienką. W sklepie odzieżowym zapewne zniknęłaby między bardziej jaskrawymi lub spektakularnymi ubraniami. Z dużym przymrużeniem oka, najlepsze miejsce dla niej to sąsiedztwo tzw. odzieży funkcyjnej. Wiecie, mundury, ciuchy turystyczne itp. No ale chyba i my i Wy sobie tego nie wyobrażamy 🙂

Tworzenie tak bardzo nowego produktu jest nie lada wyzwaniem, nie oszukujmy się. Z kolejnej strony wracamy do pytania o chłonność, bo bardzo podobnym zwrotem do sukienka menstruacyjna jest bielizna menstruacyjna. Oczywiście majtki menstruacyjne możecie nosić codziennie – nikt Wam tego nie zabroni. Jednak ich pierwszym skojarzeniem jest właśnie chłonność. 

Dlatego biznesowo wkraczamy na wyjątkowo trudną płaszczyznę jaką jest element marketingu zwany edukacją klienta. Naszym bardzo dużym zadaniem jest i będzie pokazanie Klientkom czym jest menstruacyjność sukienki menstruacyjnej. Wyzwanie to będzie nie lada i podobne Was czeka, jeśli stworzycie kiedyś podobnie innowacyjny produkt. A może macie jakieś doświadczenia w tym zakresie i chcecie się nimi podzielić? 

Podmiotem odpowiedzialnym za markę Sukienka Menstruacyjna© jest:

LunarYa Spółka z o.o.

00-020 Warszawa

Chmielna 2/31.